Trenerzy PQC

PBC

Janusz Guzek

Funkcje w PQC:

Trener

O mnie:

Miałem to szczęście, że spotkałem w życiu wielu mądrych ludzi, którzy dzielili się ze mną swoją wiedzą i doświadczeniem. Dzisiaj przekazywanie wiedzy stanowi dla mnie dużą wartość i misję którą realizuję.
Do zadań podchodzę kreatywnie, fascynuje mnie doskonalenie procesów i rozwiązywanie problemów. Ma to odzwierciedlenie w angażowaniu mnie w pracę zespołów nie tylko w roli eksperta ale i uczestnika, który nie będąc specjalistą potrafi pokonywać trudności i skutecznie poprowadzić zespół do celu.
Doceniam i znam wysiłek jaki niesie praca, dlatego staram się aby moje szkolenia dawały poza wiedzą także inspirację i radość. To sprzyja tworzeniu dobrych relacji „Tu i Teraz”, a w przyszłości pomaga lepiej rozumieć ludzi i z nimi być.


Wykształcenie:

- certyfikowany Trener Szkoły Trenerów Meritum, posiadam tytuł Trenera na poziomie 5 EQF (European Qualification Framework – Starszy Trener),
- magister ekonomii, absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach - Wydział Przemysłu,
- II fakultet - Wydział Handlu i Usług AE,


Ukończone kursy:

Zdobywanie wiedzy i umiejętności to proces ciągły, który kontynuuję. Odbyłem wieloletni cykl szkoleń menedżerskich i kompetencyjnych organizowanych przez firmy krajowe i zagraniczne (m. in. Instytut Szkoleń Megalit, Międzynarodowa Szkoła Bankowości i Finansów, Midwest its education, Warszawski Instytut Bankowości, Europejski Instytut Rozwoju Kadr, PROFES Centrum Kształcenia i Doradztwa, Barclays Bank, Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego MERITUM) :
– Skuteczne przywództwo
– Zarządzanie zmianą
– Zarządzanie przez cele
– Zarządzanie sobą w czasie
– Negocjacje w biznesie
– Nawigator rozwoju dla menedżerów
– Best service w obsłudze klienta

– Trudne sytuacje w obsłudze klienta
– Skuteczna komunikacja
– Rekrutacja pracowników, coaching pracowników, oceny pracowników
– Trening interpersonalny
– Cykl szkoleń dotyczących tematyki bankowej

Doświadczenie zawodowe:

Posiadam wieloletnie doświadczenie z zakresu bankowości i zarządzania zdobyte w międzynarodowej korporacji. W ING BSK SA zarządzałem Oddziałem Banku a następnie grupą siedmiu Oddziałów. Jako Senior Manager w ostatniej dekadzie uzyskałem praktyczne umiejętności w zakresie zarządzania zmianą, budowania zespołu i skutecznego przywództwa. Z powodzeniem wielokrotnie walczyłem o pozycję lidera ING BSK SA zarówno w regionie banku jak i w całym kraju.
Moje doświadczenia zawodowe uzyskane poza pracą na stanowisku dyrektora obejmują również:
- audyt (pracowałem przez kilka lat w Centrali ING BSK SA na stanowisku Starszego Audytora, jestem autorem nowatorskich metod audytu zaimplementowanych przez Centralę Banku i uznanych na forum bankowym),
- kredytowanie podmiotów gospodarczych i klientów indywidualnych (prowadziłem pierwsze w kraju Bankowe Postępowanie Ugodowe dla strategicznego klienta Banku, opracowałem instrukcje kontroli kredytowych dla Centrali Banku, przewodniczyłem Komitetom Kredytowym, zajmowałem się problematyką ryzyka kredytowego),
- HR (opracowałem program adaptacyjny przeznaczony dla nowych menedżerów oraz przeprowadziłem cykl szkoleń w tym zakresie, uczestniczyłem jako asesor w sesjach Assessement/Development Center, zajmowałem się rekrutacją i oceną pracowników).
- Szkolenia (prowadziłem coaching pracowników i menedżerów, szkolenia produktowe i treningi dla pracowników, prowadziłem zajęcia w bankowej Akademii Rozwoju, współpracowałem z Trenerami Wewnętrznymi w zakresie rozpoznawania potrzeb szkoleniowych).


Specjalizacja trenerska:

- HR – proces rekrutacji i adaptacji pracowników, sesje Assessement/Development Center, oceny pracowników,
- zarządzanie (zarządzanie przez cele, zarządzanie w sytuacjach krytycznych, zarządzanie zmianą, zarządzanie sobą w czasie, budowanie zespołu, lider i przywódca),
- RAPS – rozpoznanie i analiza potrzeb szkoleniowych w firmie,
- wywieranie wpływu i manipulacja – uświadomienie i obrona,
- szkolenia z zakresu bankowości.Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress