Coaching

CZYM JEST COACHING?

Coaching jest partnerską relacją w której Klient jest wspierany przez coacha w zakresie odkrywania jego prawdziwego, nierzadko ukrytego potencjału. Dzięki coachingowi klienci ustalają konkretniejsze cele, optymalizują swoje działania, podejmują trafniejsze decyzje i lepiej korzystają ze swoich naturalnych umiejętności.

CoachingCoaching opiera się przede wszystkim na zadawaniu pytań, głównie tzw. pytań odkrywających, które sprawiają, że nagle zaczynamy lepiej rozumieć nasze postępowanie, otwiera się przed nami nowe pole możliwości, zaskakujemy samych siebie. Nie zawsze te pytania są przyjemne ale zawsze prowadzą do rozwoju. Pytania wyrywają nas z tzw. strefy komfortu, czyli utartych, bezpiecznych sposobów myślenia, działania, patrzenia na siebie. Są to momenty, które kreują największe zmiany. Najmocniejsze i jednocześnie najprostsze pytanie coachingowe brzmi: Czego tak na prawde chcesz?

Profesjonalny coach powinien posiadać kilka ważnych umiejętności. Przede wszystkim musi umieć wsłuchać się w Klienta. Coach słucha na kilku poziomach: na poziomie emocji, faktów i wartości Ważne jest by potrafił wyławiać treści zawarte między słowami, wyszukiwać ukryte informacje ale i nazywać sprzeczności. Dobry coach potrafi pytać, wspiera Klienta oraz docenia jego wysiłki, osiągnięcia oraz rozwój konkretnych zachowań.

KORZYŚCI WYNIKAJĄCE Z COACHINGU:
Coaching
Jedno z narzędzi coachingowych. Każdy segment wykresu reprezentuje jakąś dziedzinę życia. Im bliżej środka, tym mniejsze zadowolenie, im dalej – tym zadowolenie większe. Podczas sesji Coach zastanawia się z Klientem w jaki sposób rozwijać poszczególne obszary życia.
 • sprecyzujesz i zrealizujesz swoje cele
 • zaplanujesz swoją ścieżkę rozwoju
 • wzmocnisz poczucie odpowiedzialności i własnej wartości
 • odkryjesz na czym ci naprawdę zależy, co jest dla ciebie ważne
 • znacznie poprawisz wydajność osobistą
 • rozwiniesz samoświadomość
 • poprawisz relacje z innymi
 • wzmocnisz swoje zaangażowanie i motywację
 • uporządkujesz i zaplanujesz swoje działania
 • skonfrontujesz się ze swoimi ograniczającymi przekonaniami

 • Coach towarzyszy klientowi w przebyciu drogi z punktu, w którym jest Klient, do punktu w którym chce być.

  W czasie procesu coachingowego Klient pogłębia swoją świadomość, rozpoznaje co jest dla niego naprawdę ważne, do czego dąży, na jakich wartościach opierają się jego cele. Dzięki procesowi Klient ma możliwość dokonania własnych odkryć, które prowadzą do większych możliwości i często zaskakujących rozwiązań. Klienci szybciej się rozwijają i skuteczniej osiągają zamierzone rezultaty.

  Coaching w żadnym wypadku nie jest doradztwem, Coach nie daje gotowych rozwiązań a jedynie zadaje pytania, na które tylko Klient zna odpowiedzi.

  RODZAJE COACHINGU:
  Ogólne zasady pracy są takie same w każdym rodzaju coachingu, różnią się natomiast konkretnymi narzędziami oraz metodyką pracy.

  - Coaching życiowy, osobisty (life coaching) – koncentruje się na rozwoju osobistym, poprawie funkcjonowania w życiu codziennym, oraz w kontaktach z innymi. Pomaga odkryć prawdziwe zainteresowania oraz cele.

  - Coaching członków zarządów (executive coaching) – adresowany do prezesów, dyrektorów, kluczowych menedżerów. Dostarcza umiejętności w zakresie zarządzania, rozwijania Organizacji, wprowadzania zmian, kreatywnego planowania, realizacji zadań.

  - Coaching zawodowy – dotyczy rozwoju zawodowego na danym stanowisku pracy, wspomaga naukę potrzebnych umiejętności, przekonań i postaw niezbędnych do dalszego rozwoju kariery zawodowej.

  - Coaching zespołowy (team coaching) – służy lepszej realizacji zadań w zespole, wsparciu przy konkretnym projekcie lub w poradzeniu sobie z trudną, konfliktową sytuacją.

  Każda usługa coachingowa składa się z następujących etapów:
  1. Spotkanie poznawczo – kontraktowe z klientem coachingu.
  - opis metod używanych w procesie
  - opis standardów etycznych
  - opis sposobu pracy
  2. Ustalenie przebiegu procesu oraz celów
  3. Zawarcie kontraktu ze zleceniodawcą.
  4. Proces coachingowy.
  5. Spotkanie podsumowujące proces coachingowy.

  Skontaktuj się z coachem:

  Coaching Daniel Melerowicz – coach.
  Psycholog, certyfikowany
  trener biznesu
  Czytaj więcej
  Coaching Magdalena Melerowicz – coach.
  Certyfikowany trener biznesu
  Czytaj więcej


  Zadzwoń lub napisz i dowiedz się więcej na temat naszych usług coachingowych. W naszym zespole pracują wyłącznie doświadczeni coachowie pracujący zarówno z klientem indywidualnym jak również korporacyjnym.

  Facebook

  Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress